Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Kręciliśmy dla Julki na pikniku charytatywnym
(04.09.2017)

A A A

  

I tym razem Żarowianie nie zawiedli. Podczas wczorajszego pikniku charytatywnego "Kręcimy dla Julki" udało się uzbierać dokładnie 8 177,34 złote i 25,52 euro. Pieniądze zostaną przekazane na leczenie chorej Julii Malik z Żarowa. W akcję włączyli się żarowscy samorządowcy, którzy w parku miejskim postawili Wspólnotową Kawiarenkę.

Można było skosztować waty cukrowej, którą serwował burmistrz Leszek Michalak i Roman Konieczny przewodniczący Rady Miejskiej. Z kolei ciastami, przygotowanymi przez Sylwię Pawlik, sekretarz Urzędu Miejskiego w Żarowie, radną Iwonę Nieradka i Helenę Słowik dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarowie zajadali się przybyli do parku żarowianie. Na uczestników pikniku czekały także kiełbaski prosto z grilla, które serwowali Grzegorz Osiecki zastępca burmistrza, radny Norbert Gałązka i Piotr Ciupiński z klubu sportowego Zjednoczeni Żarów. Akcji towarzyszył również rajd rowerowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Rowerowy Żarów. Chętnych nie brakowało i mimo niekorzystnej początkowo pogody, trasę rowerową przemierzyło ponad 130 uczestników. Wszystko w szczytnym celu! W przygotowaniu do rowerowej przejażdżki pomagały radne Rady Miejskiej Zuzanna Urbanik i Ewa Góźdź oraz Anna Suchodolska zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. - Dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy wspomogli naszą zbiórkę i włączyli się w pomoc dla Julii Malik. To już kolejna taka impreza, która w tym roku, zorganizowana została z okazji zakończenia wakacji. Pożegnaliśmy lato najlepiej jak potrafiliśmy. Cały dochód ze sprzedaży produktów ze Wspólnotowej Kawiarenki został przeznaczony na rehabilitację chorej dziewczynki. Podobnie, jak uzbierane środki z loterii fantowej. W naszą wspólną akcje zaangażowali się również sportowcy z klubu Zjednoczeni Żarów, którym także składam serdeczne podziękowania - mówił burmistrz Leszek Michalak.

Wśród uczestników rajdu rowerowego, podczas wczorajszego pikniku, rozlosowano cenne nagrody. Wśród nich była zmywarka ufundowana przez Electrolux Poland, rower i zaproszenia do japońskiej restauracji ufundowane przez żarowski Daicel Safety Systems Europe, bilety do kina, kask rowerowy i wiele innych cennych nagród. Wszystkie losy, wspólnie ze swoimi rodzicami, wyciągała z pudełka, Julia Malik. Mogliśmy także usłyszeć o kolejne społecznej akcji "Szlachetna Paczka", którą prowadzić będzie firma z żarowskiej podstrefy ekonomicznej Daicel Safety Systems Europe. - Jesteśmy zawsze tam, gdzie trzeba pomagać i staramy się w miarę naszych możliwości wspierać potrzebujących. Przekazaliśmy na loterię fantową rower i trzy zaproszenia do japońskiej restauracji KOKU-sushi. Są to nagrody nawiązujące do koncepcji naszej firmy. Cieszymy się, że możemy dziś włączyć się w tę akcję. To dla nas kolejne ważne doświadczenie - podkreślała Małgorzata Adamczyk z firmy DSSE z żarowskiej podstrefy ekonomicznej.

Organizatorem pikniku byli: Burmistrz Miasta Żarów, Gminne Centrum Kultury i Sportu, Wspólnota Samorządowa koło Żarów, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Rowerowy Żarów oraz TKKF Chemik Żarów. - Dziękujemy za każdy gest dobrej woli. Już po raz kolejny nasi mieszkańcy udowodnili, że mają wielkie serca. Chętnie wrzucali swoje datki do puszki, aby wesprzeć kosztowne leczenie małej Żarowianki. - dopowiadała radna Iwona Nieradka.

Magdalena Pawlik 

   

 

 


  


strona główna  |  do góry  |