Jubileusz SP Mrowiny. Zbieramy pamiątki
(13.09.2017)

W tym roku Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Mrowinach świętować będzie jubileusz 70-lecia swojego funkcjonowania. W tym czasie mury szkolnej placówki opuściło wielu absolwentów. - Na przestrzeni tych siedemdziesięciu lat wiele się działo.

Szkoła się rozwijała, zmieniała nauczycieli, uczniów, a na kolejne kadencje wybierani byli kolejni dyrektorzy. Dziś placówka nie przypomina już tej sprzed kilkudziesięciu lat. Jednak warto będzie choć na chwilę przypomnieć sobie lata jej funkcjonowania. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich o udostępnienie wszelkich archiwalnych materiałów związanych z naszą szkołą. Najbardziej zależy nam na fotografiach i wspomnieniach byłych uczniów i nauczycieli kształcących w Mrowinach - mówi Barbara Nowak dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

Materiały dostarczać można do szkoły przy ul. Wojska Polskiego 43 w Mrowinach lub Urzędu Miejskiego w Żarowie (pok. nr 17, II piętro) przy ul. Zamkowej 2 w Żarowie. Udostępnione materiały zostaną zeskanowane na miejscu i zwrócone. Samodzielnie przygotowane skany archiwaliów oraz wszelkie inne informacje przesyłać można na adres mailowy: m.pawlik@um.zarow.pl lub spmrowiny@wp.pl  lub udzielać informacji pod nr tel. 74 858 05 75 lub 74 858 05 91, wew. 359 lub 329.