Wykup mieszkanie z bonifikatą
(13.09.2017)

Wciąż można wykupić mieszkanie komunalne ze zwiększoną bonifikatą. Może to zrobić każdy najemca, który nie zalega z czynszem mieszkalnym określonym w umowie najmu zawartej z Gminą. To bardzo korzystne rozwiązanie dla mieszkańców.

- Przypominamy, że w chwili obecnej, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Żarowie, obowiązuje 90 procent bonifikaty przy wykupie mieszkań wynajmowanych od Gminy. Uchwała ta obowiązywać będzie do momentu dokonania jej zmiany. W Biurze Obsługi Klienta można pobrać wniosek w sprawie nabycia lokalu, który należy złożyć z równoczesną wpłatą zaliczki w wysokości 1000 złotych. Całość procedury trwa 3 miesiące - mówi Anna Kołodziej kierownik Referatu Nieruchomości i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Bonifikata udzielana jest także na wykup podwórek, terenów wokół budynków wspólnot mieszkaniowych. - Zapraszamy wspólnoty mieszkaniowe lub ich przedstawicieli do zapoznania się z ofertą nabycia terenów wokół ich budynków.

Zgodnie z obowiązującą uchwałą udzielana jest 95-procentowa bonifikata od wartości tych nieruchomości. Oznacza to, że za działkę około 10 arów wspólnota mieszkaniowa zapłaci 1500 złotych, poniesie koszty notarialne oraz przygotowawcze. Coraz więcej wspólnot zdecydowało się na zakup terenu, co pozwoliło im na samodzielne zarządzanie i dbanie o swoją własną przestrzeń życiową - dopowiada kierownik Anna Kołodziej z Urzędu Miejskiego w Żarowie.