Zostań mistrzem ortografii. Zapisz się na świdnickie dyktando
(13.09.2017)

Liga Kobiet Polskich koło w Świdnicy zaprasza do udziału w trzynastej edycji "Dyktanda Świdnickiego". Celem konkursu jest zachęcenie do pracy nad doskonaleniem własnych umiejętności w zakresie poprawności ortograficznej, poszerzenie wiedzy ogólnej, kształtowanie umiejętności zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce, usystematyzowanie i utrwalenie reguł oraz zasad polskiej pisowni.

- Zapraszamy mieszkańców miasta, gminy i powiatu świdnickiego do sprawdzenia swoich umiejętności, dobrej zabawy i zdobycia cennych nagród - zachęcają organizatorki.

XIII Dyktando Świdnickie zaplanowano na 23.09.2017 r. o godz. 10.00 w Sudeckim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33 w Świdnicy. Zgłoszenie udziału w formie pisemnej przesyłać na adres 58-100 Świdnica ul. Wrocławska 16, skr. pocz. 159, tel. 664 18 63 13 lub elektronicznej e-mail: lkpswidnica@gmail.com w terminie do 21 września 2017 r.

Swoje umiejętności mogą również sprawdzić urzędnicy zatrudnieni w jednostkach samorządu terytorialnego oraz pracownicy firm i zakładów pracy. Wezmą oni udział w osobnej, dodatkowej klasyfikacji punktowej, której zadaniem będzie wyłonienie urzędnika "Samorządowego Mistrza Ortografii" oraz przyznanie Urzędowi tytułu "Urząd-Mistrz Ortografii".

Do pobrania: