Zobacz nowy numer gazety
(14.09.2017)

Dziś oddajemy w ręce czytelników kolejny numer Gazety Żarowskiej. A w nim przeczytać można obszerną relację z tegorocznych dożynek gminnych, których gospodarzami byli mieszkańcy Mrowin.

Na kolejne pytania mieszkańców odpowiada burmistrz Leszek Michalak. Czy na terenie remontowanej teraz Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie powstanie obiecana siłownia zewnętrzna i nowy plac zabaw?

Piszemy także o udanym pikniku na pożegnanie wakacji na rzecz chorej Julii Malik, w którego organizację włączyło się wielu samorządowców, radnych Rady Miejskiej i stowarzyszeń.

Na terenie gminy Żarów zmodernizowana zostanie kolejna droga prowadząca do gruntów rolnych. Tym razem wyremontowana będzie droga w Bukowie. Burmistrz Leszek Michalak podpisał umowę z wykonawcą inwestycji na realizację tego zadania. O tym, kiedy rozpocznie się remont i jaki będzie koszt tej inwestycji można przeczytać w nowym numerze gazety.

Ponadto, na czytelników czeka też garść informacji kulturalnych. W tym, zaproszenia do udziału w kolejnej rowerowej imprezie "III Rowerowe Potyczki Rodzinne" organizowanej przez Stowarzyszenie "Rowerowy Żarów" i koncercie zespołu Raz Dwa Trzy w żarowskim Gminnym Centrum Kultury i Sportu.

Było nam miło również, na łamach gazety, przywołać wspomnienia żarowskiej Grupy Turystycznej PTTK "Żarodreptaki", którzy spotkali się po latach ze swoimi współtowarzyszami z grupy PTTK w Gliwicach. Zachęcamy do przeczytania relacji z tego spotkania.

Nie brakuje też newsów sportowych, w tym także zaproszenia na II Żarowskie Biegi Strefowe. Najlepszy zawodnik będzie mógł zgarnąć nawet 1000 złotych.

Miłej lektury!
Redakcja gazety