Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Policja apeluje o rozsądek i rozwagę za kierownicę 
(20.09.2017)

A A A

  

Od początku 2017 roku na terenie powiatu świdnickiego doszło do 1084 zdarzeń drogowych, z czego 79 to wypadki, z czternastoma ofiarami śmiertelnymi. Każdego dnia przyczyną wypadków, do których dochodzi na drogach jest m.in. brawura połączona z niedostosowaniem przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów. Pomimo wielu apeli nadal znajdują się osoby, które swoją nieodpowiedzialną jazdą stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu.

 

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących po raz kolejny zwracamy się z apelem do Państwa o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominamy, jak ważna jest jazda z tzw. "prędkością bezpieczną" - taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Pamiętajmy, że na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych sytuacji, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość jest najczęstszym powodem tragicznych wypadków i zdarzeń drogowych.

Od stycznia 2017 roku na terenie powiatu świdnickiego zginęło 14 osób:

  • na drodze Strzegom-Mielęcin w trzech wypadkach zginęło 3 osoby

  • na drodze Bronówek-Mielęcin w dwóch wypadkach zginęły 2 osoby

  • na drodze Grochotów-Strzegom w dwóch wypadkach zginęły 2 osoby

  • w Witoszowie Dolnym w jednym wypadku zginęły 2 osoby

  • na terenie miasta Świdnicy na przejściach dla pieszych na ul. Zamenhofa oraz ul. Towarowej również zginęły 2 osoby.

Na bezpieczeństwo w ruchu mają wpływ nie tylko kierowcy, ale również piesi, którzy poruszają się po drogach. W rejonie przejść dla pieszych, niezależnie od pory dnia czy nocy kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu, a przechodnie powinni pamiętać o rozejrzeniu się przede wejściem na jezdnię. Warto również pamiętać o odblaskach. Dlatego apelujemy zarówno do kierowców, jak i do pieszych o rozwagę i ostrożność.

 

 


  


strona główna  |  do góry  |