Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Trwają prace konserwacyjne na stadionie sportowym 
(20.09.2017)

A A A

  

Jeszcze w okresie wakacyjnym rozpoczęły się prace konserwacyjne rowu oraz remont przepustu na stadionie sportowym w Żarowie.

Inwestycja realizowana jest w ramach zadania "Konserwacja rowów - gmina Żarów 2017", na które gmina pozyskała dofinansowanie. - W ramach prac remontowych, które realizowane są na stadionie miejskim w Żarowie wykonana zostanie gruntowna konserwacja rowu na długości 124 metrów wraz z umocnieniem dna i skarp płytami. Wyremontowany zostanie również przepust z rur na długości 17 metrów. Koszt całego zadania, na który składa się także gruntowna konserwacja rowów melioracyjnych w Kalnie, na długości 350, 200 i 340 metrów to kwota 59.231,33 złotych. Na jego realizację pozyskaliśmy dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w wysokości 27.800 złotych - mówi Piotr Weiland kierownik Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Dotychczasowy przepust był już w bardzo złym stanie technicznym i wymagał pilnego remontu. Stadion otwarty jest dla trenujących sportowców, ale przy wejściu na obiekt można zauważyć odgrodzone miejsca, gdzie trwają prace konserwacyjne rowu.

Magdalena Pawlik

 

   

   

   


strona główna  |  do góry  |