Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Likwidacja nieopłaconych grobów 
(27.09.2017)

A A A

  

Urząd Miejski w Żarowie zawiadamia, że od dnia 28 września br. rozpocznie się procedura likwidacji grobów nieopłaconych, na których umieszczono wcześniej naklejkę lub tabliczkę GRÓB DO LIKWIDACJI !!! Informujemy, że pomnik, krzyż oraz symboliczna urna z ziemią ze zlikwidowanego grobu, zostaną przechowane do momentu odbioru ich przez rodzinę lub bliskich, natomiast miejsce zostanie przeznaczone pod ponowny pochówek. 

 

W miejscach zlikwidowanych grobów zostanie umieszczona czerwona tabliczka z napisem „Miejsca grzebalne do rezerwacji. Urząd Miejski w Żarowie tel. 74/8580591 wew. 334”, każdy z mieszkańców gminy po uprzednim dokonaniu wpłaty w Urzędzie Miejskim, Referat Komunalny (wejście od strony ul. Armii Krajowej) może takie miejsce zarezerwować pod przyszłe miejsce grzebalne. Przypominamy, że likwidacja grobu nie zwalnia z wniesienia opłaty za okres, w którym pozostawał on nieopłacony.

Przypominamy również, iż każdorazowo po upływie 20, 40 lub 60 lat od pochówku (w przypadku grobów wielomiejscowych od pierwszego pochówku) należy grób albo zlikwidować albo wnieść opłatę prolongacyjną na następne 20 lat. Informacja o roku kolejnej wpłaty znajduje się na wcześniejszej fakturze.

 

 


  


strona główna  |  do góry  |