Kolejny numer Gazety Żarowskiej
(28.09.2017)

Dziś oddajemy w ręce czytelników kolejny numer Gazety Żarowskiej, a w nim przeczytać można o rozpoczynającej się inwestycji w mieście i związanymi z tą inwestycją pierwszymi zmianami organizacji ruchu.

Burmistrz Leszek Michalak odpowiada na kolejne pytania mieszkańców. Mieszkanka Żarowa zwraca uwagę na duże zagrożenie na przejeździe obwodnicy, przy zjeździe na Żarów i Piotrowice. Często w tym miejscu dochodzi do wielu zdarzeń drogowych i kolizji. Może ustawienie fotoradaru rozwiązałoby problem?

Piszemy także o oddaniu do użytku mieszkańców wyremontowanej świetlicy w Przyłęgowie, która po kapitalnym remoncie stała się nowoczesnym obiektem.

Kolejną kończącą się inwestycją jest budowa kanalizacji w Łażanach. Wykonawca informuje, że prace zostały wykonane w dziewięćdziesięciu procentach i do końca października zostaną zakończone. Niebawem znikną utrudnienia w ruchu drogowym na terenie wsi.

Skończyły się już zebrania wiejskie we wszystkich wsiach naszej gminy w sprawie podziału środków z funduszu sołeckiego.

Ponadto, na czytelników czekają informacje kulturalne takie jak artykuł z serii "Śladami historii", zaproszenie na wystawę "Relikty Historii" czy przyznanie nagrody "Mamuta kultury". Statuetkę za dotychczasową działalność na rzecz kultury Gminne Centrum Kultury i Sportu przyznało Ryszardowi Dykcikowy. Zwieńczeniem uroczystości był koncert zespołu Raz Dwa Trzy.

Dla wielbicieli dwóch kółek mamy artykuł poświęcony III Rowerowym Potyczkom Rodzinnym, które odbyły się 16 września. Imprezę we współpracy z Żarowskim Stowarzyszeniem "Edukacja" zorganizowało Stowarzyszenie "Rowerowy Żarów" i Szkoła Podstawowa w Żarowie.

Nie brakuje też newsów sportowych, w tym także zaproszenia na II Żarowskie Biegi Strefowe, które odbędą się już w niedzielę 1 października. Najlepszy zawodnik będzie mógł zgarnąć nawet 1000 złotych.

Miłej lektury!

Redakcja gazety