Kolejne alejki na żarowskim cmentarzu
(12.10.2017)

Ruszyła budowa kolejnych nowych alejek na żarowskim cmentarzu komunalnym. Prace remontowe rozpoczęły się na nowej części cmentarza, w której brakuje jeszcze utwardzonych miejsc. Jest to już kolejna inwestycja realizowana na cmentarzu w Żarowie.

- Nowe alejki powstają na cmentarzu sukcesywnie każdego roku. Kontynuujemy te prace, dlatego cmentarz nabiera nowego wyglądu. Praktycznie wszystkie nieutwardzone miejsca zostaną zastąpione nową nawierzchnią z kostki betonowej. W ramach wykonywanych prac zostanie położone ponad 360 metrów kwadratowych kostki brukowej na nowej części cmentarza, przy kwaterach, których eksploatacja rozpoczęła się kilka lat temu. Koszt inwestycji to kwota blisko 70 tysięcy złotych - mówi Tomasz Kuska z Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

W tym roku nowe alejki powstały także na terenie cmentarza komunalnego w Wierzbnej. - W ramach prac zrealizowanych na cmentarzu w Wierzbnej położyliśmy ponad 240 metrów kwadratowych kostki brukowej oraz wymieniliśmy bramę wjazdową. Inwestycja pochłonęła 60 tysięcy złotych. Tegoroczne prace wpisują się w długoletni proces poprawy stanu ciągów pieszych na cmentarzach komunalnych, na który w perspektywie kilku lat gmina wydatkowała ze środków własnych blisko 400 tysięcy złotych - dopowiada Tomasz Kuska z Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Inwestycje cmentarne zostały w całości sfinansowane ze środków własnych budżetu gminy Żarów.