Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP Imbramowice
(12.10.2017)

A A A

  

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach potrafią wykorzystywać matematyczne umiejętności. Z powodzeniem rozwiązują podstawowe działania matematyczno-logiczne, kłopotu nie sprawia im również tabliczka mnożenia. 

Swoje matematyczne zdolności zaprezentowali podczas VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Były konkursy, zabawy międzyklasowe rozgrywki i dużo dobrej zabawy. - Dziś w nauczaniu istotny jest element zabawy. W ten sposób możemy dotrzeć z wiedzą do dzieci. Bywa, że mają problemy z zapamiętywaniem działań arytmetycznych, ale poprzez wspólną zabawę chętnie przyswajają matematyczny materiał. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie, w każdej chwili, kiedy patrzymy na zegarek lub wstukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe czy oglądamy mecz piłki nożnej. Wszędzie otaczają nas liczby. Matematyczne święto weszło już na stałe do szkolnego kalendarza i sysytematycznie odbywa się w naszej szkole od 2012 roku - mówi Wioletta Lasak nauczycielka matematyki ze Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

Na Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia szkoła przygotowała szereg rozmaitych atrakcji. - Uczniowie klas IV-VII rywalizowali w rozgrywkach miedzyklasowych. Wszystkich zawodników wspierała publiczność, która także mogła pochwalić się umiejętnością liczenia. Konkurs wygrała klasa V i VI, ale pozostałe drużyny również godnie reprezentowały swoich rówieśników. Podczas przerw patrol matematyczny odpytywał ochotników z tabliczki mnożenia.

W klasach IV-VII został przeprowadzony test z tabliczki mnożenia, a każdy z uczniów, który poprawnie odpowiedział na wszystkie pytania, otrzymał Certyfikat MT EXPERT 2017 - dopowiada Wioletta Lasak z SP Imbramowice.

Magdalena Pawlik

 

 


  


strona główna  |  do góry  |