Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Zuchy z Zastruża zapraszają dzieci do wspólnej zabawy 
(18.10.2017)

A A A

  

To pierwsza Gromada Zuchowa, która funkcjonuje na terenie gminy Żarów. Przy Szkole Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu powstała Próbna Zastrużańska Gromada Zuchowa "Dzielne Smoki", która skupia dzieci w wieku od 6 do 9 lat.

Do tej pory odbyły się już dwie zbiórki dzielnych smoków, podczas których najmłodsi mogli dowiedzieć się, kim jest zuch i jak wygląda jego mundur oraz zapoznać się z symboliką i znaczeniem znaczka zucha. Szkoła na realizację tego projektu otrzymała dokładnie 25.144 złotych dofinansowania z Rządowego Programu "Bezpieczna+", które przeznaczone zostanie na zakup sprzętu i wyposażenia do pomieszczeń szkolnych. Całkowita wartość realizowanego projektu to kwota 31.444,00 złotych. - Na pierwszą zbiórkę, która odbyła się 5 października przybyło 19 zuchów.

Funkcję drużynowej pełni Martyna Czuczwara, a opiekunem jest Kama Głąb. Do Gromady Zuchowej mogą zapisywać się dzieci w wieku 6-9 lat. Zbiórki odbywają się w każdy czwartek, o godz. 15.00 w Szkole Podstawowej w Zastrużu.

Serdecznie zachęcamy dzieci, aby dołączyły do Gromady Zuchowej "Dzielne Smoki". Związek Harcerstwa Polskiego to największa organizacja wychowawcza w Polsce, której misją jest wychowanie młodego człowieka oraz wspieranie go w indywidualnym rozwoju. Zapraszamy do nas rodziców, którzy chcą zafundować przygodę życia swoim dzieciom oraz nauczyć ich wielu przydatnych umiejętności - mówi Krystyna Wardach dyrektor Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu.

Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

 


  


strona główna  |  do góry  |