Pierwszaki z SP Mrowiny już po ślubowaniu
(18.10.2017)

Mają za sobą pierwszy miesiąc nauki, ale już udowodniły, że zasługują na miano pełnoprawnych uczniów. Dzięki swojej pracy i wysiłkowi udowodnili, że nie są już przedszkolakami, ale prawdziwymi uczniami. Zanim zostali przyjęci do grona Braci Uczniowskiej musieli wykazać się umiejętnością śpiewu i recytacji.

Dla pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach to był wyjątkowy dzień. - Tworzycie już razem z nami szkolną rodzinę, która wspiera się w każdym momencie i pomaga sobie nawzajem. Pokazaliście, że żadne wyzwania nie są dla Was trudne. Przed Wami pierwszy etap edukacyjny i mnóstwo przygód. Pamiętajcie, że bycie uczniem jest czymś cennym i ważnym. Gratuluje Wam wspanialego występu i życzę powodzenia oraz wielu sukcesów w nauce - mówiła Barbara Nowak dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

Najważniejszym punktem uroczystości było ślubowanie, podczas którego uczniowie z dumą przyrzekali strzec godności szkoły i honoru jej uczniów. Aktu pasowania na ucznia dokonała Barbara Nowak dyrektor SP w Mrowinach. Za wysiłek, zaangażowanie i sumienną pracę pierwszaków nagrodził także burmistrz Leszek Michalak. - Przed Wami najwspanialszy okres szkolnego życia. Z wielkim podziwem przyglądałem się dziś występom artystycznym i muszę przyznać, że jestem pod wielkim wrażeniem Waszego talentu i ogromu pracy, którą włożyliście w przygotowanie uroczystości. Ta szkoła jest również Waszą szkołą. Pamiętajcie o tym zawsze. Serdecznie Wam gratuluję i życzę, aby każdy nowy dzień w szkole był pełen radości, uśmiechu i kolejnych nowych przygód - gratulował pierwszakom burmistrz Leszek Michalak.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zaproszeni goście złożyli także życzenia na ręce nauczycieli i pracowników szkoły. Niespodzianki dla całego grona pedagogicznego przygotowali także uczniowie placówki.