Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Nowa droga asfaltowa w Bukowie
(24.10.2017)

A A A

  

Droga przy cmentarzu parafialnym w Bukowie doczekała się modernizacji. Wprawdzie wszystkie prace nie zostały jeszcze zakończone, ale remontowany odcinek drogowy zyskał już nową nawierzchnię asfaltową. Będzie komfortowo i bezpieczniej, zwłaszcza teraz, kiedy tuż przed świętem 1 listopada zrobi się tłoczniej i zwiększy się ruch. 

Inwestycja realizowana jest w ramach zadania "Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Buków", na który gmina pozyskała dofinansowanie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Dolnośląskiego. - To już trzydziesta siódma droga, która wykonana została w ramach modernizacji dróg do gruntów rolnych. Dofinansowanie na jej przebudowę otrzymaliśmy jeszcze w czerwcu. W tej chwili czekamy także na potwierdzenie otrzymania środków finansowych na kolejne nasze drogi. Mam nadzieję, że pogoda pozwoli na zrealizowanie tych wszystkich inwestycji w najbliższym miesiącu, tak aby nasi mieszkańcy mieli suchy i bezpieczny dojazd do swoich domostw. Jest to już ostatnia zmodernizowana droga przy cmenatrzu. Wszystkie pozostałe cmentarze mają utwardzony dojazd, zarówno w Żarowie, Imbramowicach, Wierzbnej, jak i teraz Bukowie - wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

W tym roku droga w Bukowie jest pierwszą zmodernizowaną drogą w ramach przebudowy dróg do gruntów rolnych. W kolejce oczekują jeszcze drogi w Pożarzysku i Imbramowicach. Droga jest jeszcze w trakcie remontu i na razie trzeba jeszcze uzbroić się w cierpliwość, aby bez utrudnień dojechać w kierunku cmentarza. Remont powinien zakończyć się w trakcie najbliższych dni. - To dobra wiadomość dla mieszkańców naszej wsi, którzy czekali na remont tej drogi przy cmentarzu. Choć jest to droga transportu rolnego prowadzi na cmentarz i dzięki jej modernizacji mieszkańcy będą mogli w bezpiecznych warunkach dotrzeć w to miejsce. To ważne, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy przy polnych drogach zalega błoto i utrudnione jest przejście. Jest to również ważna droga dla rolników, którzy korzystają z niej, podczas żniw czy innych prac polowych. Teren przy cmentarzu również zmieni swój wygląd. Zostanie wyrównany, a z lewej i prawej strony przygotowywane są miejsca pod nowe miejsca parkingowe - mówi radny Waldemar Ganczarek.

Nowa wyasfaltowana droga przy cmentarzu w Bukowie realizowana jest w ramach zadania inwestycyjnego "Modernizacja dróg w miejscowości Żarów, Mrowiny, Wierzbna, Kruków, Buków, Pyszczyn, Imbramowice, Pożarzysko, Mikoszowa, Przyłęgów". Inwestycja kosztować będzie dokładnie 196.760,34 złotych. Kwotę 105 tysięcy złotych gmina pozyskała z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Dolnośląskiego. Remont, w części zostanie także sfinansowany ze środków własnych budżetu gminy Żarów.

Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
  


  


strona główna  |  do góry  |