Jestem już pierwszakiem!
(25.10.2017)

Ślubowali dbać o dobre imię szkoły. Okazywać innym szacunek i uczyć się sumiennie. Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie zostali przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.

W tym wyjątkowym dla nich dniu towarzyszyli im rodzice, opiekunowie i dziadkowie. Nie mogło również zabraknąć nauczycieli, którzy przez ostatnie dwa miesiące przygotowywali uroczystość. - Dzisiejsza przysięga wypowiedziana w obecności rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości będzie miała dla Was szczególne znaczenie, bo zobowiązuje was do konkretnej postawy. Gratuluję wspaniałego występu i jestem przekonana o tym, że kolejny etap szkolnej przygody będzie pomyślny dla wszystkich uczniów naszej szkoły - mówiła podczas uroczystości pasowania pierwszoklasistów Helena Słowik dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

W podziękowaniu za przygotowaną część artystyczną pierwszoklasiści otrzymali także słodkie upominki od burmistrza Leszka Michalaka, którego nie mogło podczas tej uroczystości zabraknąć. - Jestem pod wrażeniem Waszych umiejętności. Jestem pewien, że kolejny etap nauczania będzie dla Was wspaniałą przygodą edukacyjną. Gratuluję i życzę samych przyjemnych chwil, tutaj w żarowskiej szkole - gratulował pierwszoklasistom burmistrz Leszek Michalak.