Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Uczniowie uczcili Dzień Papieski
(26.09.2017)

A A A

  

"Idziemy naprzód z nadzieją" - pod takim hasłem obchodzony był tegoroczny XVII Dzień Papieski. Z tej okazji w Szkole Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach i Szkole Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu odbyły się uroczyste akademie.

Uczniowie przypominali życiorys Ojca Świętego Jana Pawła II i wspólnie odśpiewali Jego ulubioną pieśń "Barkę". Do zwycięzców powędrowały także nagrody za udział w konkursach plastycznych "Jan Paweł II - Papież i Człowiek".

Program artystyczny przygotowany został pod przewodnictwem katechetki Marii Tomaszewskiej. - Jan Paweł II, papież Polak, na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Aby uczcić pamięć o naszym wielkim rodaku, uczniowie szkoły w Zastrużu i Mrowinach przygotowali uroczystą akademię. Nie zabrakło także ulubionej pieśni papieża "Barki".

Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny, w którym udział wzięli nasi uczniowie. Prace zaprezentowano na specjalnej wystawie przygotowanej w szkołach. Serdecznie dziękuję dzieciom za przygotowany program. To był dla nas wyjątkowy dzień i ważny także dla naszych uczniów, którzy przypomnieli sobie historię życia papieża. Tak bogate dziedzictwo pozostawił nam święty Jan Paweł II, aby z tego korzystać - mówi Maria Tomaszewska, która była organizatorem Dnia Papieskiego w szkołach.

Nagrody wyróżnionym uczniom za wykonane prace plastyczne wręczali ks. Paweł Szajner proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mrowinach, ks. Damian Mroczkowski wicedyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Świdnickiej, burmistrz Leszek Michalak, sekretarz gminy Sylwia Pawlik, radni Rady Miejskiej Waldemar Ganczarek i Maria Tomaszewska oraz dyrektor szkół Krystyna Wardach i Barbara Nowak.

Magdalena Pawlik

 

 

 


  


strona główna  |  do góry  |