Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Zbliża się 1 listopada 
(25.10.2017)

A A A

  

Za kilka dni obchodzić będziemy dzień Wszystkich Świętych. To przede wszystkim czas zadumy i refleksji, ale także wzmożonego ruchu na drogach, zakupów i porządkowania grobów bliskich. Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać również o bezpieczeństwie.

 

Jest to również okres, w którym wzrasta zagrożenie przestępstwami oraz wykroczeniami. - Przygotowując groby zmarłych pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą większych sum pieniędzy i zbędnych, a czasami cennych przedmiotów. W czasie porządkowania grobów nie pozostawiajmy, ani na chwilę torebek czy saszetek bez opieki, nie prośmy o pomoc przygodnie napotkanych osób. Zwłaszcza osoby starsze i samotne powinny zapewnić sobie na ten czas towarzystwo krewnych lub znajomych. Drogie ozdoby, znicze i kwiaty połóżmy na grobach tuż przed Świętem, tak, aby zminimalizować ryzyko kradzieży. Odwiedzając groby 1 listopada zwróćmy szczególną uwagę na pieniądze i dokumenty. Nie przechowujmy gotówki w zewnętrznych kieszeniach ubrań, pilnujmy torebek. Pamiętajmy o czasowej zmianie organizacji ruchu w rejonie cmentarza. Parkujmy samochód w miejscach wyznaczonych pamiętając, aby nie zastawiać drogi innym. Udając się na cmentarz zabierzmy z pojazdu atrakcyjne przedmioty i dokumenty, samochód zamknijmy uruchamiając urządzenia alarmowe. W tym szczególnym dniu na drogi wyjedzie mnóstwo tzw. "niedzielnych kierowców", zachowajmy zatem szczególną ostrożność - mówi Katarzyna Wilk komendant policji w Żarowie.

W rejonie cmentarza komunalnego w Żarowie zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego. - W związku z przypadającym na środę, 1 listopada Świętem Zmarłych w rejonie cmentarza komunalnego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Wjazd na cmentarz obowiązywał będzie od ulicy Armii Krajowej, wyjazd drogą za cmentarzem - informuje Wojciech Lesiak z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie od 28 października do 2 listopada.

Magdalena Pawlik

 


  


strona główna  |  do góry  |