Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Konkurs "Bożonarodzeniowa Kartka" 
(27.10.2017)

A A A

  

Żarowska biblioteka zaprasza do udziału w świątecznym konkursie "Projekt Bożonarodzeniowej Kartki". Konkurs adresowany jest do najmłodszych mieszkańców gminy Żarów. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Żarów Leszek Michalak. 

 

- Zapraszamy dzieci ze wszystkich szkół podstawowych i młodzież z żarowskiego gimnazjum, a także przedszkolaki do udziału w świątecznym konkursie plastycznym. Prace, które muszą być indywidualne muszą zawierać opis: imię i nazwisko autora, wiek uczestnika, adres zamieszkania, klasę i adres szkoły. Na najciekawszą kartkę świąteczną czekamy do piątku, 24 listopada - wyjaśnia Stanisława Biernacka dyrektor biblioteki w Żarowie.

Prace należy składać w oddziale dziecięcym w żarowskiej bibliotece. Uczestnicy świątecznego konkursu nagrodzeni zostaną 17 grudnia podczas odbywającego się w tym czasie Jarmarku Bożonarodzeniowego.

 

REGULAMIN KONKURSU:

 1. Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żarów im. ks. Jana Twardowskiego.

 2. Patronat Honorowy nad konkursem objął Burmistrz Miasta Żarów - Pan Leszek Michalak.

 3. Celem konkursu jest pobudzenie aktywności twórczej wśród dzieci i młodzieży oraz pielęgnowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

 4. Warunki uczestnictwa:

 • w konkursie mogą uczestniczyć przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalna z terenu miasta i gminy Żarów;

 • zadaniem uczestnika jest wykonanie płaskiego projektu kartki bożonarodzeniowej w formacie A4;
  - technika prac z wykorzystaniem różnorodnych farb i kredek, liczy się kreatywność i
  estetyka wykonania (prosimy o niewykorzystywanie plasteliny, modeliny);
  - należy składać tylko indywidualne prace (bez życzeń);
  - na odwrocie każdej pracy należy podać: imię, nazwisko, klasę, szkołę oraz opiekuna.

 1. Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych: przedszkolaki, uczniowie klas 0-III, IV-VII oraz uczniowie gimnazjum.

 2. Terminy:
  ? prace należy złożyć w Oddziale Dziecięcym do dnia 24 listopada 2017 roku;
  ? złożone prace nie podlegają zwrotowi.

 3. Prace oceniać będzie Jury powołane przez Organizatora.

 4. Na zwycięzców czekają cenne nagrody, w tym nagroda specjalna ufundowana przez Burmistrza Miasta Żarów - Pana Leszka Michalaka.

 5. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w dniu 17 grudnia (niedziela) podczas "Miasteczka Świętego Mikołaja".

 6. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem przez autora zgody na przekazanie bibliotece praw autorskich do wykonanej pracy.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

  


  


strona główna  |  do góry  |