Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Wizyta w żarowskim Electroluxie 
(31.10.2017)

A A A

  

To był dla nich dzień pełen wrażeń. Podczas wizyty w żarowskiej fabryce Electrolux Poland uczniowie drugiej klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie mogli z bliska zaobserwować, jak wygląda proces produkcji zmywarek. 

 

Ale nie tylko. Pod okiem pracujących tam specjalistów dzieci obejrzały halę produkcyjną i przetestowały gotowe już sprzęty. Wśród atrakcji dla małych gości nie zabrakło także poczęstunku i upominków przygotowanych przez firmę z Żarowa. - Dzięki spotkaniu, nasi uczniowie mogli podziwiać nowoczesne maszyny i przyglądać się produkcji wyrobów dostępnych w ofercie żarowskiego Electroluxu. Już sama wizyta była dla nich przeżyciem i wzbudziła duże zainteresowanie. To był dla nich dzień pełen atrakcji. Pracownicy firmy bardzo chętnie opowiadali o swojej pracy. Pozwalali dzieciom z bliska obserwować to co robią. Składamy seredczne podziękowania za tak miłe przyjęcie naszej grupy i mamy nadzieję, że nie była to ostatnia wizyta w Electroluxie - mówi Iwona Nieradka ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Drugoklasiści także miło wspominają wizytę w żarowskim Elektroluxie. Dla jednych była to ciekawa lekcja, a dla innych jeszcze, kolejne ważne doświadczenie. - Najbardziej podobało mi się testowanie gotowej zmywarki przez panią nazwaną żartobliwie "wróżką". W zakładzie nie tylko pracują pracownicy, ale także roboty. Widzieliśmy montaż różnych elementów zmywarki. Zmywarki do magazynu jadą windą do góry, potem taśmociągiem i znów windą na dół. Pan wózkiem widłowym ustawia je jedna na drugiej. To była bardzo fajna wycieczka - przyznały zgodnie Monika i Natalia uczennice drugiej klasy w żarowskiej podstawówce.

Magdalena Pawlik

 

 


  


strona główna  |  do góry  |