I ślubuję Ci miłość, wierność …
(02.11.2017)

Najważniejszy jest wspólny plan na życie. Tak na pytanie, jaki jest sekret długiego i szczęśliwego pożycia małżeńskiego odpowiadają Bronisława i Tadeusz Sipiora, którzy niedawno obchodzili 66 rocznicę ślubu. Z tej okazji jubilaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki i kwiaty, które parze wręczył burmistrz Leszek Michalak.

- Przeżyte razem lata to dowód wzajemnej miłości, zrozumienia i akceptacji. To wspaniały wzór mądrego życia i przykład dla młodych, którzy decydują się związać węzłem małżeńskim zakładając rodzinę. Serdecznie gratuluję tak pięknego jubileuszu i życzę, aby dalej cieszyli się Państwo z każdej przeżytej wspólnie chwili - składał gratulacje dostojnym jubilatom burmistrz Leszek Michalak.

Małżonkowie, podczas uroczystości odnowili także przysięgę małżeńską, oświadczając, że "nadal będą czynić wszystko, aby ich małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe". Chwila ta przyniosła wiele wzruszeń i przywróciła nie jedno wspomnienie.
Bronisława i Tadeusz Sipiora poznali się w Żarowie w 1950 roku. Po okresie narzeczeństwa 28 października 1950r. złożyli sobie przysięgę małżeńską w Kościele w Gościsławiu, a 30 czerwca 1951r. zawarli związek małżeński w żarowskim Urzędzie Stanu Cywilnego.

Pan Stanisław oprócz tego, że był ostoją rodziny, przez całe życie był wielkim pasjonatą muzyki i samochodów. Należał do przyzakładowej Orkiestry Dętej, grał w zespole muzycznym na akordeonie. Obecnie chętnie spędza swój wolny czas na majserkowaniu. Jego małżonka, pani Bronisława uprawia ogródek, a zwłaszcza kwiaty. Z nostalgią wspomina czas swojej wczesnej młodości i pobytu w Paryżu, miejscu swego urodzenia. Miała okazję kilkakrotnie odwiedzić przyjaciół w tym magicznym mieście, w którym, jak sama przyznaje, zostawiła kawałek serca Państwo Sipiora są obecnie na zasłużonych emeryturach.