Wiadomości z miasta i gminy

    

 

Optymistyczny Sejm w Bajkowym Przedszkolu 
(20.11.2017)

A A A

  

Dziś w Bajkowym Przedszkolu w Żarowie obradował Optymistyczny Sejm Dziecięcy. Wszystkie ważne decyzje podejmowały więc przedszkolaki posłowie, a najważniejszą z nich była uchwalona ustawa o prawach dziecka. Bardzo ważną częścią obrad był również wybór Marszałka Sejmu, który został wyłoniony w głosowaniu. 

Do jego obowiązków należało prowadzenie obrad Sejmu oraz czuwanie nad ich poprawnym przebiegiem. Wśród praw, które zapisane zostały w nowej ustawie Bajkowego Przedszkola w Żarowie znalazły się prawa do miłości, zabawy, życia w pokoju, uczenia się, ale także do smutku i marudzenia. - Dzieci chętnie przyswajają nowe wiadomości, szybko się uczą i są bystrymi obserwatorami otaczającej nas rzeczywistości. Najlepiej uczą się poprzez zabawę, dlatego zorganizowana w naszym przedszkolu zabawa w Sejm, sprawiła, że dzieci przyswoiły sobie nowe terminy (poseł, ustawa, marszałek, sejm), a także stworzyły ustawę dotyczącą praw dziecka. Każdy przedszkolak mógł zabrać głos, który następnie skrupulatnie był notowany na tablicy - mówiła Anna Krzywiecka-Brokos z Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Tuż przed obradami Optymistycznego Sejmu młodzi Żarowianie zapoznali się także z historią powstania państwa polskiego, poznali również znaczenie symboli narodowych. Nowa ustawa uchwalona przez przedszkolaków z Bajkowego Przedszkola w Żarowie została zatwierdzona przez Marszałka Sejmu i umieszczona na tablicy do wiadomości rodziców.

Niespodzinakę dla wszystkich maluchów przygotował także Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka. W Jego imieniu upominki dzieciom wręczyła Ewa Górceka z Biura Rzecznika Praw Dziecka.

Magdalena Pawlik

 

List Rzecznika Praw Dziecka do przedszkolaków:

   

 

 

 


  


strona główna  |  do góry  |