Najzdolniejsi recytatorzy
(20.11.2017)

Najmłodsi uczniowie szkół podstawowych zaprezentowali swoje recytatorskie zdolności podczas gminnego konkursu recytatorskiego "Przyszła Jesień". W konkursie wystartowało 21 uczestników ze szkół w Mrowinach, Zastruża i Żarowa. Wszyscy uczniowie zaprezentowali wiersze o tematyce jesiennej.

- Konkurs przeznaczony był dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III szkoły podstawowej. Oceniając występy uczniów, braliśmy pod uwagę dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój). Konkurs rozpatrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: klasy O-I oraz II-III. Wszystkie osoby wyróżnione otrzymały dyplomy wraz z upominkiem.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Szkołę Podstawową im. Jana Brzechwy w Żarowie. Wszystkim wychowawcom składam serdeczne podziękowanie za przygotowanie uczniów do konkursu - mówi Adriana Drabik ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Laureaci Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Przyszła Jesień"

KATEGORIA 0-I:

• 1 miejsce: Nina Szwed z oddziału przedszkolnego O e SP Żarów

• 2 miejsce: Malwina Szklarz z kl.1 c SP Żarów

• 3 miejsce: Oliwia Jankowicz z oddziału przedszkolnego O b SP Żarów oraz Ignacy Derek-Czekaj z oddziału przedszkolnego O a SP Żarów

• Wyróżnienia otrzymali: Dawid Szczerbień SP Mrowiny, Jakub Reruch SP Żarów, Urszula Dolińska SP Żarów, Dominika Niedźwiecka SP Mrowiny, Paula Kluzek SP Zastruże, Michał Chromy SP Żarów oraz Paulina Kłok SP Żarów.

KATEGORIA II-III:

• 1 miejsce: Zofia Górka z kl. 3 b SP Żarów

• 2 miejsce: Emilia Przyłęcka z kl. 3 SP Mrowiny, Nikola Cichecka z kl. 3 a SP Żarów oraz Kinga Kaczmarek z kl. 3 c SP Żarów

• 3 miejsce: Nadia Godlewska z kl. 2 a SP Żarów

• Wyróżnienia otrzymali: Gabriel Orzechowski SP Zastruże, Miłosz Zieliński SP Mrowiny, Zuzanna Kalina SP Żarów, Oliwia Gruszczyńska SP Zastruże oraz Maja Brokos SP Żarów.