Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Grzegorz Reda - Rajdowy Mistrz Wrocławia 
(07.12.2017)


  

Sukcesem zakończyła się dla żarowianina Grzegorza Redy ostatnia runda Dolnośląskiej Ligii Rajdowej. Drugie miejsce w klasie i tytuł mistrzowski Dolnośląskiej Ligii Rajdowej 2017 to wynik zawodów, jakie rozegrały się 2 grudnia w Nowej Rudzie.

W tym sezonie również Grzegorz Reda po raz kolejny został Rajdowym Mistrzem Wrocławia. - W zawodach uczestniczyło 65 załóg, z czego 12 wystartowało w pierwszej klasie. Do przejechania były trzy próby przejeżdżane w 3 pętlach. Przed startem w rocznej punktacji prowadziliśmy zaledwie jednym punktem nad załogą zajmującą drugie miejsce, więc zapowiadała się ostra walka o tytuł. Zwycięzca tego pojedynku zgarniał wszystko, czyli tytuł Mistrzowski DLR. Dodatkowo warunki, jakie przywitały nas na trasie (śnieg, lód) nie ułatwiały zadania. Po pierwszej pętli wraz z moim pilotem Marcinem Czyżewskim zajmowaliśmy 3 miejsce w klasie ze stratą 1,8 sekund do naszego głównego konkurenta. Po drugiej pętli jego przewaga nad nami wzrosła do 5 sekund, my nadal plasowaliśmy się na 3 miejscu w klasie. Ruszając na ostatnią pętle mieliśmy mieszane uczucia, z jednej strony staliśmy przed szansą zdobycia tytułu mistrzowskiego, z drugiej strony patrząc na panujące warunki chcieliśmy cało dotrzeć do mety. Podjeżdżając na start przedostatniej próby napotkaliśmy załogę z nami konkurującą, ta stała na poboczu z uszkodzonym zawieszeniem swojego auta. Tu pojawiły się mieszane uczucia, ulga, a zarazem smutek, że w taki oto sposób zakończyła się nasza rywalizacja, ale niestety takie są rajdy, trzeba być na mecie. Ostatnie dwie próby pojechaliśmy nieco spokojniejszym tempem poprawiając o 2 sekundy czas na ostatniej próbie i ukończyliśmy rajd na drugim miejscu w klasie. I tym samym zdobyliśmy tytuł mistrzowski Dolnośląskiej Ligii Rajdowej 2017 w klasie pierwszej! Na koniec dodam tylko, że w tym sezonie zostałem również po raz kolejny Rajdowym Mistrzem Wrocławia w klasie pierwszej, więc sezon możemy uznać za bardzo udany. Dwa zdobyte tytuły Mistrzowskie. Serdeczne podziękowania składam wspierającym nasze starty: AUTO-SHOP Żarów, Parkowa Bowling&Pizza z Żarowa oraz świdnickim firmom Martin Serwis Auto Gaz i KOMA Elektromechanika - mówi Grzegorz Reda.

W planach na nowy rok są dalsze starty na prawdziwe odcinki specjalne, ale wszystko zależeć będzie od rozmów ze sponsorami.

Magdalena Pawlik

 

 


  


strona główna  |  do góry  |