Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Wybieramy "Sportową Indywidualność Gminy Żarów" 
(15.12.2017)


  

Na co dzień walczą o sukcesy i medale. Teraz powalczą o miano najlepszego sportowca 2017 roku. Mieszkańcy gminy Żarów po raz piąty wybiorą najlepszego sportowca i trenera. W tej edycji konkursu zostanie również wręczona nagroda specjalna "Zasłużony dla żarowskiego sportu".

Na zdjęciu laureaci konkursu z 2016 roku

 

Będzie to kolejna szansa, by docenić tych, którzy dostarczali wyjątkowych emocji i nierzadko byli dumą mieszkańców. - W tegorocznym konkursie możemy oddawać swój głos w pięciu kategoriach. Do wyboru jest zawodowiec, zawodnik amator-senior (powyżej 18 roku życia), zawodnik amator-junior (poniżej 18 roku życia), trener i nagroda specjalna dla zasłużonego sportowca - wyjaśnia Kazimierz Bordulak przewodniczący Rady Sportu.

Do udziału w konkursie "Sportowe Indywidualności Gminy Żarów" zawodników sportowych może zgłaszać klub sportowy, przedstawiciele Komisji ds. Sportu, Zdrowia i Pomocy Społecznej przy Radzie Miejskiej w Żarowie bądź co najmniej 15-osobowa grupa mieszkańców. W każdej kategorii można zgłosić tylko jednego kandydata, który jest mieszkańcem gminy Żarów i trenuje poza Żarowem lub trenuje w klubie sportowym z terenu gminy Żarów albo reprezentuje gminę Żarów. - W zgłoszeniach prosimy zaznaczać klub sportowy, w jakim trenuje dany zawodnik, jego osiągnięcia, adres zamieszkania i datę urodzenia. Wytypowani sportowcy muszą również wyrazić pisemną zgodę na udział w konkursie i publikację własnego wizerunku - mówi Roman Komieczny przewodniczący Rady Miejskiej Żarowa.
Wyboru najlepszego sportowca 2017 roku dokona specjalnie powołana Kapituła w osobach burmistrza Leszka Michalaka, przewodniczącego Rady Miejskiej, przedstawiciela Rady Sportu, Komisji ds. Sportu, Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Organizatorem konkursu jest burmistrz Leszek Michalak. Termin zgłaszania kandydatów upływa 9 stycznia 2018 roku o godz. 16.00.

Wnioski o nadanie odznaczenia "Sportowa Indywidualność Gminy Żarów" pobrać można w Biurze Obsługi Klienta, w Urzędzie Miejskim, ul. Zamkowa 2 w Żarowie.

 


Do pobrania:


   


strona główna  |  do góry  |