Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Akcja zima. Służby w gotowości 
(18.12.2017)


  

Do tej pory aura oszczędziła nam śnieżyc i zawiei. Jednak, dziś zima zaskoczyła kierowców. Dlatego warto wiedzieć, gdzie zgłaszać pilne interwencje.

 

Podobnie, jak rok temu, zimowym utrzymaniem dróg na terenie gminy Żarów zajmuje się firma "RAKER" Marcina Borgosza, która w drodze przetargu została wybrana do wykonywania tego zadania.- Sytuacja jest monitorowana każdego dnia na bieżąco. Jeżeli opady śniegu będą intensywne na drogi gminne wyjadą pługopiaskarki, które zostaną skierowane do pracy przy odśnieżaniu jezdni. Na bieżąco warstwy śniegu, jeżeli się pojawią, usuwają także pracownicy Spółdzielni Socjalnej "Raz Dwa Trzy", których można spotkać na ulicach naszego miasta. Przypominamy także, że właściciele posesji i zarządcy osiedli mają obowiązek sprzątać śnieg z chodników położonych wzdłuż nieruchomości i osiedlowych uliczek. Konieczne jest także posypywanie chodników piaskiem, a także usuwanie z dachu sopli i śniegu - przypomina Tomasz Kuska, Inspektor ds. Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Interwencje dotyczące zimowego utrzymania można zgłaszać:

  • w Urzędzie Miejskim w Żarowie, Referat Komunalny, tel. 74 858 05 91 wew. 334 w dniach: poniedziałek, środa, czwartek, piątek w godzinach 7.30-15.30 oraz we wtorek 8.00-16.00
     

  • w firmie "RAKER" Marcin Borgosz, tel. 723 506 558 (po godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Żarowie)

 

 


  


strona główna  |  do góry  |