Przy świątecznym stole
(19.12.2017)

Udekorowana choinka, wspólne kolędowanie, występy artystyczne w wykonaniu dzieci i opiekunów grup zajęciowych, opłatek, barszcz, pierogi z kapustą i grzybami i oczywiście prezenty dla każdego. Tego wszystkiego nie zabrakło na spotkaniu wigilijnym dzieci uczęszczających na zajęcia do świetlic wiejskich.

Wspólnie z dziećmi przy stole wigilijnym zasiedli również burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Grzegorz Osiecki, sekretarz gminy Sylwia Pawlik, radna Iwona Nieradka, radna powiatowa Urszula Ganczarek, przedstawicielki żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zastępca kierownika Beata Wilk oraz Marta Łoboda, sołtys Wierzbnej Stanisław Legiejew i Łażan Jan Sołtysiak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie Helena Słowik i Barbara Nowak dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach oraz opiekunowie grup zajęciowych na świetlicach wiejskich - To wyjątkowa wigilia dla wszystkich podopiecznych naszych grup zajęciowych. Serdecznie dziękuję za Waszą obecność i cieszę się, że dziś mogliśmy zasiąść do wspólnego stołu. Niech te zbliżające się Święta Bożego Narodzenia będą pełne ciepła, miłości i rodzinnych spotkań przy choince - życzył wszystkim uczestnikom wigilijnego spotkania w Wierzbnej burmistrz Leszek Michalak.

Staropolskim zwyczajem podzielono się także opłatkiem, jednak zanim to nastąpiło ksiądz Grzegorz Ławniczak odczytał słowa Ewangelii. Tuż po wieczerzy wigilijnej dzieci z grup zajęciowych zaprosiły wszystkich do wspólnego kolędowania. Nie zabrakło także występów artystycznych, a w finałe każdy otrzymał świąteczny podarunek.

Zestawy gier dla dzieci ufundował zakład AKS Precision Ball Polska z żarowskiej podstrefy ekonomicznej.