Nie zabrakło dla nikogo miejsca
(19.12.2017)

W niedzielę, 17 grudnia na Plebanii w Żarowie odbyła się Wigilia dla osób chorych i samotnych. Tego dnia nie zabrakło dla nikogo miejsca przy świątecznym stole. Przy zapalonych świecach, pachnących potrawach wigilijnych, kolędach w wykonaniu Zespołu Muzycznego DIAKONIA, najważniejsza była wspólna modlitwa, opłatek i świąteczne życzenia.

Tradycyjnie wieczerzę poprzedziła Ewangelia Św. Łukasza oraz życzenia bożonarodzeniowe zainicjowane przez ks. Dziekana Piotra Ważydrąga. Życzenia wszystkim przybyłym składali także burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Grzegorz Osiecki oraz zastępca kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie Beata Wilk.

Na koniec wszyscy zostali obdarowani paczką żywnościową wręczoną przez władze gminy Żarów. Wieczerza Wigilijna w całości została sfinansowana z budżetu Gminy Żarów.

To niezwykłe spotkanie było możliwe dzięki życzliwości i wsparciu: księdza Dziekana Piotra Ważydrąga, Pań z Odnowy w Duchu Świętym - Pani Teresy Smereka, Pani Marii Głodo oraz pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie. Wszystkim zaangażowanym w organizację tego dnia, zarówno tym wymienionym, jak i tym, których nie sposób wymienić z imienia i nazwiska serdecznie dziękujemy.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie