Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Wigilia studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku 
(20.12.2017)


  

Spotkanie opłatkowe studentów żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, jak co roku zgromadziło liczne grono sympatyków, przyjaciół i zaproszonych gości. Był czas na życzenia, łamanie się opłatkiem i wspólną wieczerzę wigilijną.

Na pięknie przystrojonych stołach nie zabrakło wigilijnego barszczu i świątecznych ciast. - Serdecznie dziękuję za ten rok pełen sukcesów, radości, ale i wytężonej pracy. Dziękuję burmistrzowi Leszkowi Michalakowi, pracownikom Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie i Helenie Słowik dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie za to, że zawsze nas wspierali i nigdy nie odmawiali pomocy. Dla nas seniorów to najlepszy świąteczny prezent - mówiła podczas świątecznego spotkania Krystyna Markiewicz prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żarowie.

Życzenia zgromadzonym seniorom składali także burmistrz Leszek Michalak, Roman Konieczny przewodniczący Rady Miejskiej, Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu oraz Helena Słowik dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. - Uniwersytet Trzeciego Wieku to jedno z najważniejszych i najbardziej trafnych przedsięwzięć w naszej gminie. Dziś widzimy także istotę funkcjonowania uniwersytetu - ważne są nie tylko zajęcia i zdobywanie nowej wiedzy, ale także integracja, wspólne spędzanie czasu, nowe znajomości i przyjaźnie. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu radości i spokoju, a Nowy Rok niech obdaruje Was szczęściem i pomyślnością - życzył studentom seniorom burmistrz Leszek Michalak.

Podczas spotkania opłatkowego Chór Senyor Rici zaprezentował zgromadzonym uczestnikom najpiękniejsze polskie kolędy. Nie zabrakło świątecznych życzeń przygotowanych specjalnie na tę okazję przez słuchaczy UTW. O świąteczny nastrój zadbał zespół Kids Dance - grupa działająca przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Występ młodych tancerek został nagrodzony wielkimi brawami. W nagrodę dziewczynki otrzymały słodkie podarunki.

Magdalena Pawlik

     
  


strona główna  |  do góry  |