Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Przy wigilijnym stole z przedszkolakami 
(20.12.2017)


  

Jasełka i wspólne kolędowanie. Pod obrusem wigilijne sianko, a na stołach tradycyjne potrawy. Tak wyglądało wigilijne spotkanie w żarowskim Bajkowym Przedszkolu. Przedświąteczne występy oraz wspólna wigilia to już tradycja w tej placówce. - Wigilia w naszym przedszkolu to szczególne wydarzenie. Jedyny taki dzień, kiedy wszyscy razem zasiadamy przy jednym stole. 

A roznoszący się w przedszkolu zapach przygotowywanych potraw oraz wyjątkowa atmosfera przygotowań do występów sprawia, że wszyscy czują magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia - mówiła Elżbieta Wierzyk, dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Nastrój świąteczny zagościł w Bajkowym Przedszkolu już od chwili, kiedy pastuszkowie składali hołd małemu Jezusowi. Potem była modlitwa, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Uroczysty stół zapełnił się wigilijnym barszczem z uszkami oraz słodkimi dodatkami. Najmłodszym mieszkańcom świąteczne życzenia składali również zaproszeni goście, burmistrz Leszek Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny, ksiądz Tomasz Krupnik, Agnieszka Worsa przedstawicielka Rady Rodziców oraz katechetka Beata Synówka.

- Grudzień jest miesiącem wyjątkowym, przynosi wspomnienia, radości, prezenty i spotkania. W grudniu wszystko jest możliwe, nadchodzą Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi magiczne chwile wśród najbliższych. Dla dzieci to czas wielkich oczekiwań i magii wyjątkowego ciepła. Cieszę się, że jestem dzisiaj razem z Wami i życzę, aby Wigilia i Święta Bożego Narodzenia upłynęły spokojnie i radośnie, a przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery - życzył burmistrz Leszek Michalak.

Podczas spotkania opłatkowego w Bajkowym Przedszkolu wybrano także najpiękniejsze bombki bożonarodzeniowe.

Magdalena Pawlik

 

 

 


  


strona główna  |  do góry  |