Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Finał akcji "Pomagamy zwierzętom" 
(21.12.2017)


  

315 kilogramów karmy suchej, karma mokra (120 sztuk puszek, 5 kg batonów mięsnych, 16 sztuk saszetek), koce (29 sztuk), szampony, akcesoria (miski, piłki, gryzaki, szczotki), szelki, obroża i żwirek. Taki jest bilans świątecznej akcji przeprowadzonej przez Urząd Miejski w Żarowie. Koordynatorem całej zbiórki darów dla zwierząt była Alicja Urbanik.

Dziś wszystkie dary zebrane w Żarowie zostały przekazane do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy". Przywieźli je strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbnej swoim nowym wozem ratowniczo-gaśniczym. Towarzyszyli im inicjatorka akcji Alicja Urbanik oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie. - Dziękujemy wszystkim miłośnikom zwierząt, wszystkim darczyńcom i koordyntorom żarowskiej akcji. To nasz wspólny świąteczny prezent dla zwierzaków. Los zwierząt zależy od nas i naszej odpowiedzialności, dlatego sądzę, że nie będzie to ostatnia taka akcja przeprowadzona w naszej gminie - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Los zwierząt jest w rękach ludzi. Wszyscy darczyńcy, którzy wspomogli zbiórkę zorganizowaną w Urzędzie Miejskim w Żarowie znaleźli się w gronie osób, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny. - Wszystkim darczyńcom dziękujemy za zaangażowanie i dobre serce! Dzięki Wam mieszkańcom schroniska łatwiej będzie przetrwać najtrudniejszy dla nich okres roku, czyli zimę. Zachęcamy także do odwiedzania schroniska i pomocy nie tylko podczas akcji - dziękuje Alicja Urbanik koordynatorka całej akcji w Żarowie.

Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 

 
 


  


strona główna  |  do góry  |