Świąteczny prezent dla seniorów
(21.12.2017)

To był wyjątkowy prezent z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie ze swoim specjalnym programem artystycznym wystąpili dziś przed podopiecznymi Domu Seniora w Żarmedzie.

To było wyjątkowe spotkanie nie tylko dla samych dzieci, ale również seniorów z żarowskiego Domu Seniora. - Chcieliśmy poprzez ten występ podarować uśmiech wszystkim seniorom. I sprawić, aby ten przedświąteczny czas był wyjątkowy dla każdego z nich. Cel chyba został osiągnięty. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci, a seniorom zapewne też spodobał się program artystyczny uczniów, bo gromko nas oklaskiwali, a niekiedy śpiewali kolędy razem z nami. Nie była to pierwsza i na pewno nie ostatnia wizyta w Domu Seniora w Żarowie. Serdecznie dziękujemy za tak serdeczne przyjęcie i mam nadzieję, że podarowaliśmy seniorom, choć "odrobinę słońca" - przyznaje Joanna Karpińska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Oprócz wspólnego kolędowania pensjonariusze z Domu Seniora w Żarmedzie prowadzonego przez Fundację "Babcia i Dziadek" uczestniczyli także w warsztatach terapeutycznych z dziećmi. To było wspólne malowanie świątecznych pierników. - Dziękuję za wspaniały występ uczniów ze Szkoły Podstawowej w Żarowie. To nasi wyjątkowi goście, którzy umilają czas podopiecznym w Domu Senioru. Dziś także dzieci uczestniczą we wspólnych z seniorami warsztatach terapeutycznych. Nasi dziadkowie uśmiechają się, śpiewają kolędy. Panuje tutaj prawdziwie świąteczna atmosfera. Na chwilę obecną 75 seniorów objętych jest naszą opieką - mówi kierownik fundacji Karolina Kuźma-Adamus.

W podziękowaniu za przygotowane świąteczne przedstawienie młodzi artyści otrzymali świąteczne podarunki. Nie zabrakło także gorących frytek i słodkiego poczęstunku.