Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Warsztaty kulinarne w Przyłęgowie 
(28.12.2017)


  

Poczuli się jak we Włoszech! Sami rozciągali ciasto, układali pieczarki, salami, szynkę, kukurydzę, pomidory i paprykę. Palce lizać - wołały dzieci, kosztując pizzy własnego wyrobu.

Najmłodsi mieszkańcy Przyłęgowa, wspólnie ze swoimi rodzicami i opiekunami, w sobotę, 16 grudnia, sami przygotowywali pizzę. Była to już kolejna impreza organizowana przez sołtysa i Radę Sołecką, przy współudziale Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, na niedawno zmodernizowanej świetlicy wiejskiej. Akcja "Przyłęgowskie Pizzowanie" wzbudziła bardzo duże zainteresowanie. - Dzieci od "A do Z" uczestniczyły w procesie przygotowania pizzy. Odmierzały składniki, ugniatały ciasto, obierały i kroiły pieczarki, tarły ser i dodawały przyprawy. Duży podziw wśród dzieci wzbudziła żonglerka ciastem. Same też mogły w tym widowisku uczestniczyć. Podczas wypiekania, dzieci odpowiadały na "zgadywajki" i bawiły się przy muzyce. Przyłęgowska pizza smakowała wyśmienicie, o czym świadczyły wielokrotne dokładki - mówi Agnieszka Proniewicz sołtys Przyłęgowa.

To nie była ostatnia taka kulinarna akcja. Jak zapowiada sołtys wsi Agnieszka Proniewicz niebawem mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w "Przyłęgowskim Naleśnikowaniu".

Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   
  
   
 
   
 
   

   
 

 


  


strona główna  |  do góry  |