Nowy garaż dla OSP Mrowiny
(03.01.2018)

Jeszcze w minionym roku rozpoczęła się budowa nowego garażu dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrowinach. Inwestycja realizowana jest w ramach zadania inwestycyjnego "Budowa świetlicy wiejskiej w Mrowinach".

Pierwszy etap zadania, który kontynuowany będzie również w 2018 roku obejmuje budowę garażu dla wozów OSP wraz z zapleczem sanitarno-socjalnym oraz wykonanie przyłączy: woda, gaz, CO. Koszt zadania to kwota 448.950,00 złotych. - Zgodnie z podpisaną umową z wykonawcą inwestycji, budowa dwustanowiskowego garażu z całym zapleczem sanitarno-socjalnym ma potrwać do końca czerwca, ale wedle zapewnień firmy, prace zostaną zrealizowane dużo wcześniej. Jak do tej pory wykonane zostały ściany konstrukcyjne, wieńce, ściany działowe. W tej chwili trwa montaż więźby dachowej oraz docieplanie budynku styropianem. Inwestycja zostania sfinansowana ze środków własnych budżetu gminy Żarów - mówi Piotr Neczaj z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego.

W planach jest jeszcze dobudowa pomieszczeń świetlicy wiejskiej do wybudowanych garaży OSP i zagospodarowanie terenu. Ten etap jednak będzie uzależniony od pozyskania środków finansowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.