Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Cyganki okradły kobietę w jej własnym domu 
(12.01.2018)


  

Najpierw wykorzystały jej nieuwagę, a potem okradły. - Mieszkanka Żarowa powiadomiła funkcjonariuszy, że dwie nieznane jej kobiety, najprawdopodobniej narodowości romskiej, po wcześniejszym wpuszczeniu ich do mieszkania, wykorzystały jej nieuwagę, a następnie z szafy znajdującej się w pokoju gościnnym dokonały kradzieży pieniędzy w ilości 6 tysięcy złotych i 100 euro na szkodę zgłaszającej. 

Apelujemy, zwłaszcza do osób starszych, aby wykazywali się szczególną czujnością w kontakcie z obcymi osobami. Zaledwie chwila nieuwagi wystarczy, aby wynieść z naszych mieszkań pieniądze lub inne kosztowności - apeluje komendant policji Katarzyna Wilk.

Apelujemy o ostrożność! Pod żadnym pozorem nie wpuszczajmy do mieszkania obcych, niezapowiedzianych osób. Oszuści i złodzieje używają różnych sposobów, aby nas wykorzystać - proszą o szklankę wody udając zasłabnięcie, chcą napisać wiadomość dla nieobecnego sąsiada, rozmienić pieniądze itp. Ich wyobraźnia nie zna granic. Dlatego bądźmy czujni i nie dajmy się oszukać!

W razie jakichkolwiek wątpliwości możemy zawsze zadzwonić na Policję 997, bądź na Komisariat Policji w Żarowie 74 858 05 77.

  


  


strona główna  |  do góry  |