Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

III miejsce w Rajdowym Pucharze Sudetów 
(26.01.2018)


  

Dużym sukcesem zakończył się dla żarowianina Grzegorza Redy udział w pierwszej rundzie Rajdowego Pucharu Sudetów Darvit VI Walimska Zimówka.

Podczas sportowych zawodów rozgrywanych w Walimiu reprezentant gminy Żarów pilotowany przez Marcina Czyżewskiego ukończył rajd na trzecim miejscu. To duży sukces, zważywszy na panujące tam warunki zimowe, co jeszcze bardziej podwyższało poprzeczkę. - To był debiut naszej załogi na prawdziwym odcinku drogowym, gdzie każdy błąd mógłby zakończyć udział w zawodach. Odcinek liczył 3.5km i przejeżdżany był trzykrotnie. Pierwszy przejazd, zachowawcza jazda i piąty czas w klasie. Na drugim przejeździe poprawiliśmy czas o 9 sekund, awansując na 3 miejsce w klasie. Po tym przejeździe, od drugiego do czwartego miejsca dzieliły nas setne sekundy! Trzeci, a zarazem ostatni przejazd już w bardzo trudnych warunkach, mgła oraz osadzająca się szadź nie ułatwiały jazdy. Jedziemy zachowawczo, w ciemno, momentami mając przed sobą białą ścianę. Na mecie meldujemy się z trzecim czasem co oznacza, że rajd kończymy również na trzecim miejscu. To napawa nas dużym optymizmem na dalszą część sezonu. Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie - opowiada Grzegorz Reda.

W tym sezonie, żarowską załogę rajdowców wspierają Strefa Okazji z Żarowa, Bowling&Pizza Żarów oraz sklep Auto-Shop oferujący części samochodowe.

Magdalena Pawlik

 

   

 


  


strona główna  |  do góry  |