Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Walentynkowa zbiórka krwi 
(12.02.2018)


  

Zakochane pary w nadchodzące Walentynki mogą spełnić dobry uczynek. Wystarczy odpowiedzieć na apel żarowskiego klubu Honorowych Dawców Krwi, który w przeddzień Święta Zakochanych organizuje pierwszą w tym roku zbiórkę krwi i podzielić się tym życiodajnym płynem.

Zbiórka krwi zaplanowana została na wtorek, 13 lutego w godz. 9.00-13.00. Krew będzie można oddawać w żarowskim Zespole Szkół. - Pomysł jest bardzo prosty. Zbliża się dzień św. Walentego, popularne walentynki, święto w wielu przypadkach bardzo komercyjne. Chcemy pokazać młodym zakochanym ludziom, że można dzielić się miłością nie tylko ze sobą nawzajem, ale też z osobami potrzebującymi. Oddawanie krwi to nic innego jak oddawanie kawałka siebie, ratowanie ludzkiego życia - mówi Czesław Giemza prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi w Żarowie.

W tym roku żarowski Klub Honorowych Dawców Krwi planuje zorganizować sześć akcji krwiodawstwa. Krew będzie można oddawać w Zespole Szkół przy ul. Zamkowej 10 w Żarowie. Kolejna taka okazja dopiero na wiosnę, 10 kwietnia.

Magdalena Pawlik

 
  


strona główna  |  do góry  |