Trwa budowa garażu OSP Mrowiny
(19.02.2018)

W minionym roku rozpoczęła się budowa nowego garażu dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrowinach. Inwestycja realizowana jest w ramach zadania inwestycyjnego "Budowa świetlicy wiejskiej w Mrowinach". Choć budynek nie jest jeszcze gotowy, zyskał dach i bramy, a obecnie trwają tam prace instalacyjne przyłączy.

Zakres zadania obejmuje nie tylko budowę garażu dla wozów OSP wraz z zapleczem sanitarno-socjalnym, ale także wykonanie przyłączy: woda, gaz, CO. Koszt zadania to kwota 450.000,00 zł. W ramach tych środków dodatkowo wykonana zostanie sieć wodociągowa na ulicy Myśliwskiej w Mrowinach. - Zgodnie z podpisaną umową z wykonawcą inwestycji, budowa dwustanowiskowego garażu z całym zapleczem sanitarno-socjalnym ma potrwać do końca czerwca, ale wedle zapewnień firmy, prace zostaną zrealizowane dużo wcześniej. W tej chwili wewnątrz budynku kładzione są tynki i wykonywane prace instalacyjne. Trwa także montaż instalacji przyłączy, wody i gazu - mówi Piotr Neczaj z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Inwestycja zostania sfinansowana ze środków własnych budżetu gminy Żarów. Dzięki budowie nowego garażu wozy, ale również strażackie sprzęty będę miały swoje miejsce. Dotychczas cały sprzęt trzymany był w starej remizie strażackiej, która jest już w bardzo złym stanie technicznym.

Budynek dotychczasowej remizy strażackiej jest stary i bardzo zniszczony.

Niebawem do dyspozycji strażaków z OSP Mrowiny będzie nowy garaż.