Zobacz numer gazety
(23.02.2018)

Dziś do czytelników trafił nowy numer Gazety Żarowskiej. A w nim znajdziecie Państwo szczegółowe informacje na temat wprowadzonej zmiany organizacji ruchu. Dołączyliśmy także mapki, aby pokazać mieszkańcom, jak będą przebiegały poszczególne etapy wprowadzanych zmian.

W ostatnich dniach do Urzędu Miejskiego w Żarowie napłynęły dobre wiadomości. Gmina Żarów otrzymała ponad 3 miliony złotych dofinansowania na realizację projektu "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych". Wartość całego zadania opiewa na kwotę 5.866.510,15 złotych. O tym, jakie inwestycje i kiedy będą realizowane w mieście przeczytać można w nowym numerze gazety.

Radni Rady Miejskiej na wniosek burmistrza Leszka Michalaka przyznali dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków znajdujących się na terenie gminy Żarów. Informację o tym, które parafie i na jakie zadania otrzymają z budżetu gminy Żarów wsparcie finansowe można znaleźć w nowym wydaniu gazety.

Na kolejne pytania mieszkańców odpowiada burmistrz Leszek Michalak, a na miłośników sportu czekają newsy sportowe. W tym także informacja o przyznanym dofinansowaniu klubom sportowym.

W tym numerze również fotorelacja z tegorocznego Balu Sołtysa, który odbył się w Mrowinach.

Zapowiadamy także gwiazdy, które wystąpią na Dniach Żarowa 2018.

Miłej lektury!
Redakcja gazety