Jedni z tysiąca
(23.02.2018)

Sporym zainteresowaniem w Żarowie cieszył się projekt "Twarze Polaków - portret społeczeństwa". W sesji fotograficznej w Gminnym Centrum Kultury i Sportu wzięło udział kilkudziesięciu mieszkańców miasta.

Projekt fotograficzny realizowany przez Wojciecha Grzędzińskiego, laureata nagrody World Press Photo, ma na celu pokazanie nas, Polaków, w 2018 roku. Autor w tym roku planuje odwiedzić około 60 miast na terenie naszego kraju, wśród nich znalazł się Żarów. W różnych miejscach w Polsce, z północy na południe i ze wschodu na zachód, autor planuje wykonać ponad tysiąc portretów.

Kolekcja zdjęć ukazujących różnorodność osób, indywidualność bohaterów, zestawiona w całość przedstawi obraz polskiego społeczeństwa. Projekt realizowany będzie do końca roku, a autor na ten cel otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.