Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

 

Ruszyła budowa żłobka 
(23.02.2018)


  

Kilka dni temu rozpoczęły się prace związane z budową żłobka przy Przedszkolu Miejskim w Żarowie. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu "Rozbudowa Przedszkola Miejskiego w Żarowie o budynek żłobka w systemie zaprojektuj i wybuduj". W tej chwili trwają roboty ziemne oraz prace przygotowawcze. 

- Ruszyliśmy z realizacją kolejnej ważnej inwestycji na terenie naszej gminy. Będzie to nowy budynek żłobka, który powstanie przy Bajkowym Przedszkolu w Żarowie. Pierwsze roboty budowlane rozpoczęły się dosłownie kilka dni temu. Niebawem udostępniona zostanie przez projektanta wizualizacja obiektu. Zgodnie z podpisaną umową z wykonawcą budowa żłobka potrwa do końca października - wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

W nowym budynku żłobka mają powstać dwie sale zabaw, jadalnie, sypialnie, szatnie, łazienki dla dzieci oraz sala widowiskowa z przeznaczeniem na wspólne zabawy i uroczystości. Projekt zakłada także budowę zaplecza kuchennego oraz szatni i toalety dla personelu. - Kilka dni temu na plac przy Bajkowym Przedszkolu wjechał ciężki sprzęt. Rozpoczęła się budowa żłobka, który będzie gotowy jeszcze w tym roku. To bardzo dobra informacja dla rodziców, bo dzięki temu nasza placówka będzie mogła przyjąć więcej dzieci. Będzie ogłoszony drugi nabór dzieci do żłobka, ale o dokładnych terminach będziemy jeszcze rodziców inforomować w późniejszym terminie. Ogłosimy także konkurs na logo żłobka, w który mam nadzieję, zaangażują się rodzice maluchów - mówi Elżbieta Wierzyk dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Przypomnijmy, że projekt "Rozbudowa Przedszkola Miejskiego w Żarowie o budynek żłobka w systemie zaprojektuj i wybuduj" realizowany w ramach Oś priorytetowa: Infrastruktura spójności społecznej, Działanie: Inwestycje w infrastrukturę społeczną, Poddziałanie: 6.1.4 Inwestycje w infrastrukturę społeczną - ZIT AW otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 831 716,00 złotych.

Zgodnie z podpisaną umową w z wykonawcą inwestycji budowa nowego żłobka kosztować będzie 2.660.490 złotych.

Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   

 

Niebawem udostępniona zostanie również wizualizacja nowego żłobka
 
   
 
   
 
   
 
 


  


strona główna  |  do góry  |