Konkurs "Zimowa Gwiazda" w Mrowinach
(27.02.2018)

Przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych z Żarowa, Mrowin i Zastruża zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie podczas konkursu "Zimowa Gwiazda", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Mrowinach.

Dziś podczas konkursu publiczność wysłuchała 26 recytacji wierszy o tematyce zimowej. - Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Zimowa Gwiazda" został zorganizowany już po raz szósty. Jury w składzie Stanisława Biernacka, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów oraz Krystyna Domańska, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Żarowie oceniało uczestników w trzech kategoriach wiekowych. W recytatorskich zmaganiach wzięły udział dzieci z Bajkowego Przedszkola w Żarowie oraz szkół podstawowych w Żarowie, Zastrużu i Mrowinach. Poziom występów był wysoki, a obrady jury burzliwe. Sponsorami konkursu były firmy Daicel, Colorobbia i Yagi, w stronę których kierujemy podziękowania. Dziękujemy także pani Beacie Jurdze, przewodniczącej Rady Rodziców za poczęstunek - mówiła Barbara Nowak dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

Wyniki konkursu "Zimowa Gwiazda"

Kategoria grup przedszkolnych:

I miejsce - Jan Suchodolski, "Bajkowe Przedszkole" w Żarowie