Trasa Biegów Pamięci Żołnierzy Wyklętych
(01.03.2018)

Dziś obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Z tej okazji szósty raz w Polsce, a po raz pierwszy w Żarowie odbędzie się "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych".
Żarowski bieg zaplanowano na 4 marca. Wydarzenie organizowane przez Gminne Centrum Kultury i Sportu odbędzie się w Parku Miejskim przy ulicy Zamkowej.

Zgłoszenia i zapisy do biegu przyjmowane będą w dniu wydarzenia w biurze zawodów w Parku Miejskim. Pierwszych 130 osób, które zapiszą się na bieg otrzyma pakiety startowe z pamiątkową koszulką, a na mecie medal. Start zaplanowano na godzinę 12.00. Do pokonania będzie dystans 1963 metrów jest to odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak ps. Lalek.

Na uczestników Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" czekają pamiątkowe koszulki, okolicznościowy medal i wiele innych niespodzianek.

Program: Niedziela, 4 marca

• 11.30 otwarcie biura zawodów, przyjmowanie zapisów

• 12.00 odśpiewanie hymnu Polski, oficjalny start biegu

• 13.00 zakończenie wydarzenia