Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Powitanie Wiosny w Kalnie 
(26.03.2018)


  

Z uśmiechem na twarzach, uzbrojeni w kolorowe kwiaty i szmaciane kukiełki najmłodsi mieszkańcy Kalna w środę, 21 marca przywitali pierwszy dzień wiosny.

Nie zabrakło również barwnych strojów, spalenia Marzanny, a w finale ogniska z kiełbaskami. - Wiosna to magiczna pora roku i jak co roku najmłodsi mieszkańcy Kalna witają ją z przytupem. Prócz tradycyjnego korowodu, spalenia Marzanny i ogniska z kiełbaskami dzieci uczestniczyły w wiosennych zajęciach świetlicowych. Wspólnie rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach związanych z powitaniem pierwszego dnia wiosny. Każdy upiekł sobie kiełbaskę, która wyjątkowo smakowała w ten zimny pierwszo wiosenny dzień. Były wierszyki i piosenki o Wiośnie oraz dyplomy i upominki dla każdego, kto wykonał marzannę. Był też "szampan" i "sto lat" dla małych solenizantów - Oliwki i Dawida , którzy w tym dniu obchodzili urodziny. Pani Wiosna zrobiła niespodziankę przynosząc najmłodszym mieszkańcom naszej wsi kosz pełen słodyczy, a dla Sołtysa torbę do roznoszenia podatków z napisem " sołtys" - mówi Ewa Wołek z Kalna.

Po wspólnych zabawach na boisku sportowym Marzanny spłonęły w ogniu. Wszyscy mieszkańcy z niecierpliwością czekają teraz na prawdziwą wiosnę.

Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
 


  


strona główna  |  do góry  |