Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Zakupy w Internecie? Uwaga na oszustów! 
(27.03.2018)


  

Policja apeluje, aby zachować zdrowy rozsądek przy zakupach realizowanych przez Internet. Trzeba pamiętać, że możemy tam natknąć się na oszusta, który sprzeda nam nieistniejący towar, lub sklep funkcjonujący tylko wirtualnie.

 

- Otrzymaliśmy zgłoszenie od 23-latka, który poinformował nas, że zakupił w sklepie internetowym obuwie i do dnia dzisiejszego zakupionego towaru nie otrzymał. Wartość strat to kwota 179,99 złotych na szkodę zgłaszającego. Apelujemy, aby uważać na zakupy w sieci, nie wierzyć w superokazje, a sprzedającego sprawdzić - apeluje komendant Katarzyna Wilk.

Bądźmy uważni przed świętami i zachowajmy także ostrożność przy zakupach w sklepach i centrach handlowych. Święta to wzmożony czas zakupów. Centra handlowe pękają w szwach, mnóstwo transakcji zostaje zawieranych gotówką i kartą, w sklepach i w internecie. W świątecznym szale zakupów łatwo stracić głowę. Pośpiech, nieuwaga, lekkomyślność - to właśnie te okazje czynią złodzieja. Szczególnie przed świętami Wielkanocnymi przestępcy będą czyhać na naszą nieuwagę. Przypominamy, że nawet w gorącym, przedświątecznym czasie warto zachować zimną głowę!

  


  


strona główna  |  do góry  |