Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Senyor Rici w Mieroszowie 
(27.03.2018)


  

Seniorzy z żarowskiego chóru Senyor Rici wystąpili w Przeglądzie "Piosenka na Ludowo", który odbył się podczas Jarmarku Wielkanocnego w Mieroszowie. Przybyłe na zaproszenie zespoły rozgrzały wszystkich i porwały do wspólnej zabawy.

 

Atmosfera była bardzo gorąca! Występy rozpoczął duet - Karolina Łaszewska oraz akompaniujący Nikodem Szałko, następnie swoje umiejętności pokazały dzieci z sekcji tanecznej działającej przy MCK, a także sekcji tanecznej z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, nie zabrakło również naszej lokalnej utytułowanej solistki Nikoli Busz. A po występach młodych artystów sceną zawładnęli seniorzy i zaprezentowały się zespoły: Retro ze Strzegomia, Senyor Rici z Żarowa, Akord ze Świebodzic, Irysy z Mieroszowa, Zgoda z Chełmska Śląskiego, Czerwone Róże z Dobromierza oraz Wrzos z Lubawki.

Salę zapełniły także stoiska z wyrobami rękodzielniczymi lokalnych wystawców oraz naszych sąsiadów z Czech - można było zakupić i podziwiać piękne jaja wykonane różnymi technikami, wianki, koszyczki, obrazki, stroiki i wiele innych, a wszystko to wykonane z pasją i sercem. Podczas Jarmarku odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu na "Najlepsze ciasto".
Na wszystkich uczestników Jarmarku czekał przepyszny tradycyjny żur przygotowany przez Mieroszowskie Centrum Kultury.

Życzenia zespołom i uczestnikom złożyli Radni Rady Miejskiej oraz Starostka Mezimesti.
Senyor Rici zaprezentowali się w nowej odsłonie w następującym repertuarze: "Oj zagraj mi, Chłopiec z gitarą". Szczególnie ostatnia przypadła słuchającym do gustu, kiedy to w partii solowej cały skład zespołu sięgnął po gitary. Mamy już kolejne zaproszenie i z całą pewnością będziemy w gościnnym Mieroszowie.

  


  


strona główna  |  do góry  |