Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Strażacy po zebraniach sprawozdawczych 
(29.03.2018)


  

Zakup specjalistycznego sprzętu i umundurowania, modernizacje strażackich remiz, więcej wyszkolonych druhów i udział w zawodach sportowo-pożarniczych. To tylko część planów, jakie na ten rok mają żarowscy strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Każdego roku druhowie omawiają je na zebraniach sprawozdawczych w swoich jednostkach. - Zakończył się cykl zebrań podczas których strażacy wszystkich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej podsumowali kolejny rok swojej działalności oraz omówili nowe zadania na 2018 rok - mówi Michał Domański Inspektor ds. wojskowości, obrony cywilnej, bezpieczeństwa i porządku publicznego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Corocznie do żarowskich jednostek strażackich trafia dużo specjalistycznego sprzętu przeciwpożarowego. Ten rok ma być pod tym względem równie udany. W planach jest również zakup nowego wozu strażackiego do kolejnej jednostki OSP w Imbramowicach. Byłaby to już ostatnia jednostka OSP wchodząca do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego z terenu gminy Żarów wyposażona w nowoczesny samochód. - Wyposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w nowoczesny sprzęt to inwestowanie w bezpieczeństwo. Każdego roku strażacy otrzymują zakupiony ze środków gminy profesjonalny sprzęt i są szkoleni z zakresu ratownictwa drogowego. Dzięki temu mogą szybciej dotrzeć na miejsce i skuteczniej walczyć zarówno z pożarami, jak i ratować ludzi poszkodowanych w wypadkach samochodowych - zaznacza burmistrz Leszek Michalak.

Magdalena Pawlik

 

   

   

   

   

   

 


  


strona główna  |  do góry  |