Tradycje Wielkanocne
(29.03.2018)

Świąteczny nastrój, piękne wielkanocne stoły i potrawy przygotowane przez najlepsze gospodynie na Dolnym Śląsku. Podczas 14 już edycji "Tradycji Stołu Wielkanocnego" w Marcinowicach nie mogło zabraknąć reprezentacji gminy Żarów.

Przepięknie udekorowane stoły Kół Gospodyń Wiejskich z Kalna i Imbramowic uginały się pod ciężarem wielkanocnych bab, mazurków, jaj i innych wyszukanych potraw. - Tradycyjnie na Stołach wielkanocnych w Marcinowicach, pośród 60 wystawców nie zabrakło reprezentantów gminy Żarów, Koła Gospodyń Wiejskich z Kalna i Imbramowic. Nasze stoiska licznie odwiedzili mieszkańcy gminy Żarów, burmistrz Leszek Michalak, radni powiatowi i gminni, sołtysi. Naprawdę było przed kim się chwalić naszymi pięknymi stoiskami. Czas spędzony na rozmowach i spotkaniach z naszymi mieszkańcami był dla nas bardzo miły, ważny i budujący. Jest to tak piękna impreza i odwiedzana przez tłumy. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Imbramowice przygotowały tradycyjne potrawy, które goszczą na stołach świątecznych, a panie z Kalna upiekły 17 blach przeróżnych ciast. Naszym produktem regionalnym były babeczki wiosenne, które rozeszły się w błyskawicznym tempie - mówi Ewa Wołek z Koła Gospodyń Wiejskich z Kalna.

Na wielkanocnym kiermaszu w Marcinowicach zaprezentowało się 60 wystawców. Wśród nich, każdego roku nie brakuje reprezentantów Kalna oraz Imbramowic.