Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Wychowanie poprzez sport 
(30.03.2018)


  

Sport odgrywa dużą rolę w resocjalizacji nieletnich. Wiedzą o tym w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Mrowinach i dobrze na tym wychodzą...

 

Zajęcia sportowe są mocno akcentowane. Wspólne treningi oraz udział w licznych zawodach, tak m.in. wyglądają zajęcia wychowanków mrowińskiego ośrodka, w które mocno angażuje się wychowawca Zbigniew Ogryzek. W ostatnim czasie podopieczni wzięli udział w II wiosennym turnieju piłki halowej w Bystrzycy Górnej. Rozgrywki zgromadziły pięć ośrodków: MOW Wałbrzych, MOS Wałbrzych, ZPS Bystrzyca Górna, MOW Brzeg Dolny oraz MOW Mrowiny.

Turniej był przetarciem przed eliminacjami do Mistrzostw Polski MOW. Komplet zwycięstw dał pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski. - Systematyczność i ciężka praca pozwalają osiągać sukcesy. Wychowankowie widzą sens każdych zajęć, podczas których jest dużo rozmów. Sport daje wiele dobrego i wykorzystujemy to w stu procentach - opowiada wychowawca Zbigniew Ogryzek.

Indywidualnie najlepszym bramkarzem został Patryk Zaraziński. W całym turnieju MOW Mrowiny strzelił jedenaście bramek, tracąc zaledwie dwie.

Krzysztof Dutkiewicz

  


  


strona główna  |  do góry  |