Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Uwaga! Wydłużony termin zgłoszeń w programie "Decydujesz, pomagamy" 
(05.04.2018)


  

Informujemy, że termin przyjmowania zgłoszeń w programie "Decydujesz, pomagamy", który honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Żarów Leszek Michalak został przedłużony do 10.04.2018 r. To ostatnia szansa na podjęcie walki o granty o łącznej puli 1 125 000 złotych. Zachęcamy do składania wniosków!

Program "Decydujesz, pomagamy" daje szansę na zdobycie grantów na realizację inicjatywy na rzecz lokalnego otoczenia. Aktywni mieszkańcy mają jeszcze kilka dodatkowych dni na zgłoszenie pomysłów do IV edycji programu.
Formularz zgłoszeniowy, znajdujący się na stronie wwww.tesco.pl/pomagamy aktywny będzie do północy 10 kwietnia 2018 roku.

Kto może zgłosić projekt?

Do programu zgłosić się mogą niemalże wszyscy: organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, spółdzielnie socjalne oraz instytucje publiczne, takie jak: przedszkole publiczne, szkoła publiczna, instytucja kultury, biblioteka publiczna, ośrodek pomocy społecznej.

Czego może dotyczyć projekt?
Zgłaszane projekty mogą dotyczyć edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcieliby zwrócić uwagę.

Wszystko w rękach mieszkańców!

To mieszkańcy poszczególnych regionów zdecydują, co w ich otoczeniu jest najpotrzebniejsze. Lista projektów, które przeszły do etapu zostanie ogłoszona 27 kwietnia. W praktyce każda organizacja, która dojedzie do etapu głosowania zwycięży, jednak to liczba głosów, oddanych przez klientów Tesco, przesądzi czy grant wynosił będzie 5000, 3000 czy 1000 złotych.

"Decydujesz, pomagamy" to program, wspierający lokalne społeczności poprzez finansowanie inicjatyw na rzecz otoczenia. Od 2016 roku w całej Polsce w ramach programu mieszkańcy zrealizowali ponad 400 projektów społecznych, na które otrzymali od Tesco i Fundacji Tesco łącznie 2,15 mln złotych.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: www.tesco.pl/pomagamy 

 

   

 


  


strona główna  |  do góry  |