Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Maluchy przyjęte do przedszkola 
(06.04.2018)


  

Zakończył się już nabór dzieci do przedszkola i żłobka prowadzonego przez Bajkowe Przedszkole w Żarowie.

Z uwagi na dużą liczbę wniosków, ograniczoną liczbę miejsc w przedszkolu i nie spełnienie wszystkich kryteriów naboru nie wszystkie dzieci zostały przyjęte do placówki. - W naborze dzieci do przedszkola sugerowaliśmy się kryteriami ściśle określonymi w przepisach prawa oświatowego.

 Przyjęte zostały przede wszystkim dzieci zamieszkałe na terenie gminy Żarów, przedszkolaki, które już uczęszczały do naszej placówki, dzieci samotnych matek, wychowujące się w rodzinie wielodzietnej, niepełnosprawne, mające rodziców niepełnosprawnych, objęte pieczą zastępczą i rodziców pracujących. Odbyły się dwa posiedzenia komisji rekrutacyjnej 23 marca do przedszkola, podczas których analizowaliśmy wszystkie podania, biorąc pod uwagę kryteria określone w ustawie o prawie oświatowym. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na listę rezerwową do przedszkola wpisanych zostało 20 dzieci, które znajdą miejsce w przedszkolu po zakończeniu budowy nowego żłobka - tłumaczy Elżbieta Wierzyk dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

W piątek, 23 marca odbyło się także posiedzenie komisji rekrutacyjnej do Żłobka w Żarowie. Na listę rezerowową do żłobka wpisanych zostało 28 dzieci. - W tej chwili trwa budowa budynku nowego żłobka, która prawdopodobnie zakończy się już w październiku. W związku z trwającą budową żłobka wszystkie dzieci nie przyjęte od września 2018r. będą miały zapewnione miejsca w nowootwartym Żłobku w Żarowie - mówi dyrektor Elżbieta Wierzyk.

Jeszcze w tym roku budynek Bajkowego Przedszkola w Żarowie zostanie rozbudowany o budynek żłobka. W nowym budynku żłobka mają powstać dwie sale zabaw, jadalnie, sypialnie, szatnie, łazienki dla dzieci oraz sala widowiskowa z przeznaczeniem na wspólne zabawy i uroczystości. Projekt zakłada także budowę zaplecza kuchennego oraz szatni i toalety dla personelu.

Lista przyjętych dzieci do przedszkola i żłobka oraz dzieci wpisanych na listy rezerwowe zostały wywieszone w holu żarowskiej placówki. Protokoły z posiedzeń komisji rekrutacyjnych są dostępne na stronie internetowej www.przedszkole-zarow.pl 

Magdalena Pawlik

  


  


strona główna  |  do góry  |